Obložení schodů


Ať už zařizujete úplně nové schodiště, či pouze rekonstruujete to stávající, je potřeba zvolit vhodný obkladový materiál. Dřevo bývá nejoblíbenějším materiálem – ať už kvůli snadné údržbě či útulnosti (kterou dřevěné schody vyzařují). Mnoho lidí však také neví, že nemusí zvolit pouze celodřevěné schodiště, ale mohou jej kombinovat s dalšími materiály – jako je sklo, mosaz, nerez a další typy obložení schodů.

Pokud nejste zrovna odborníkem přes schody a nejste si jistí, které schodiště by se do Vašeho obydlí hodilo, nebo který materiál zvolit, zkontaktujte se raději s profesionální firmou, která Vám odpoví na všechny otázky. Podle Vašeho interiéru pomůže vybrat i typ schodiště – ten může být přímočarý, lomený, obloukový, točitý, atd.

Konstrukce schodiště

Volit libovolnou konstrukci schodiště? To není vždy možné. Nejvhodnější tvar proto často vybírá projektant – pro bezpečnost a plné využití. Důležitým prvkem při výběru konstrukce je samozřejmě také cena.

Konstrukce schodiště – typ:

Vřetenové schodiště

Vřetenové schodiště je velmi oblíbené mezi montovanými schodišti. Vřeteny působí elegantně. Důležitým prvkem u vřetenových schodišť je pilíř. Z vřetena se poté točí desková konstrukce. Nášlapy můžete zvolit ze dřeva, skla či žuly. Jestliže nemáte dostatek prostoru ve Vašem interiéru, zvolte vřetenové schodiště s kruhovým půdorysem.

Deskové schodiště

Nosná železobetonová deska je základem deskových schodišť. Tato konstrukce může být dokonce samonosná, visutá či kotvená do obvodového zdiva. Tvar může být točitý, přímý, jednoramenný, víceramenný, spirálovitý.

Schodnicové schodiště

U schodnicových schodišť je nosným prvkem schodnice a jednotlivé stupně (které jsou uloženy do schodnic). Ty se vyrábějí z oceli, dřeva či železobetonu.

Krásné dřevěné schody Vám udělá firma Schody Redecha s.r.o – www.schody-redecha.cz

Obklad spirálové schodištěNerez schody